ایت ا...خامنه ای:همین خواهد شد... :: فرامرز میرشکار مبارکه

فرامرز میرشکار مبارکه

با مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مردم ۲۰ ایالت این کشور ضمن اعتراض شدید به نتیجه نهایی انتخابات با جمع آوری امضای الکترونیکی خواستار جدایی این ایالت ها از ایالات متحده آمریکا شدند. 

این طومار دیجیتالی در بخش ویژه نظرسنجی سایت کاخ سفید منتشر گردیده و طبق قوانین در صورتی که یک طومار بیش از ۲۵۰۰۰ امضا کسب کند بررسی قانونی آن ضرورت پیدا می کند. این در حالی است که این طومار دیجیتالی یکصد هزار امضا کسب نموده و باید منتظر واکنش دولت آمریکا به این درخواست باشیم.

دلیل عمده این اعتراض مکانیزمی است که انتخاب رییس جمهور در آمریکا بر اساس آن برگزار می شود. در شیوه انتخابات آمریکا این امکان وجود دارد که فردی که آرای عمومی کمتری نسبت به رقیب خود کسب کرده به عنوان برنده انتخابات معرفی شود. این نحوه انتخابات در آمریکا همواره اعتراضاتی را در پی داشته است که این مسئله در دوره اخیر نیز به اوج رسید.

گفتنی است تنها از ایالت تگزاس بیش از ۹۰۰۰۰ نفر این طومار الکترونیکی را امضا نموده اند. این ایالت غنی ترین منابع نفتی آمریکا را در اختیار داشته و به تنهایی پانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود.

در سال های اخیر نخبگان آمریکا نیز نسبت به بروز بحران های جدی سیاسی و اجتماعی در این کشور هشدار داده بودند که از آن جمله می توان به "ناتانائیل وست" معروف به "کافکای آمریکا" اشاره نمود که می گوید: «این تمدن، بوى مردار میدهد؛ وقت آن است که مؤدبانه ولى زود به خاکش بسپاریم. ما اعضاى بشاش اداره متوفیات دوران جدیدیم.» 

اما رهبر معظم انقلاب در اشاراتی هوشمندانه در دیدار با اساتید دانشگاه ها فرمودند: «وضعیتى که امروز در دنیا هست، وضعیت تحول است. اوضاع جهان در حال تبدیل به یک شکل جدید و هندسه‌ى جدید است. اگر بخواهیم در گذشته‌هاى نزدیک - مثلاً در حدود یکى دو قرن - نظیرى براى این پیدا کنیم، تقریباً شبیه اوضاعِ بعد از جنگ بین‌الملل اول، البته در جهت عکس آن است؛ آن روز هم هندسه‌ سیاسى و اقتصادى دنیا تغییر اساسى و بنیادى کرد. یا قبل از آن، در دورانى که اروپائى‌ها استعمار را شروع کردند؛ یک وضعیت جدیدى در دنیا به وجود آمد، شکل عمومى دنیا عوض شد. تحولاتى که امروز مشاهده می شود، از این جنس است؛ جنس تغییر شکل عمومى دنیا؛ البته در جهت عکس آن دو مثالى که زدم؛ در جهت تبادل قدرت و توانائى‌هاى عمومى بین شرق و غرب، یا بین بخشى از ملتهاى دنیا با بخش دیگر. پیداست که به سوى تحولات تازه‌اى داریم پیش میرویم».

ایشان همچنین در اردیبهشت سال۱۳۸۰ با مقایسه بین فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده آمریکا اظهار داشتند: «تا چند صباح قبل از این، هیچ کس فکر نمی کرد که ابرقدرت شرق اینگونه متلاشی بشود. اگر دو سال قبل کسی می گفت که ابرقدرت شرق از بین خواهد رفت، عده ای فیلسوفانه ریش می جنباندند که بله، شما ساده هستید! آن روزی که امام در نامه به گورباچف نوشتند که بعد از این مارکسیسم را باید در موزه ها پیدا کرد، عده ای پوزخند زدند! دو سال یا سه سال نگذشته بود که آن پیشگویی تحقق پیدا کرد. بعد از درگذشت امام، به یک سال نرسید که همه چیز دگرگون شد؛ چ هطور نمی شود؟ قدرت استکباری امریکا هم از بین خواهد رفت، او هم متلاشی خواهد شد، این قدرت جهنمی ماندنی نیست، اسرائیل هم ماندنی نیست. این، حرف دولت و ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است، و همین خواهد شد».

حال با توجه به اینکه مردم ایالت های آلاباما، آرکانزاس، کلرادو،‌ فلوریدا، ایندیانا، کنتاکی،‌ لوئیزیانا، میشیگان، می سی سی پی، میسوری،‌ مونتانا، نیوجرسی،‌ نیویورک، کارولینای شمالی، داکوتای شمالی، اورگان، کارولینای جنوبی و تنسی از جمله ایالت های خواهان جدایی از ایالات متحده آمریکا هستند، شاهد حرکت آمریکا به سوی فروپاشی بر اساس پیش بینی های مقام معظم رهبری هستیم.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال مطلب-نظر-سئوال

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
->