به نقل از آن اسلام، «ماکسنس باتی Maxence Buttey» سیاست‌مدار فرانسوی و عضو حزب راست‌گرا و افراطی «مارین لو پن» با ارسال یک پیام ویدیویی به مقامات «حزب ضد مهاجرت» که در آن قرآن را ستوده، آنها را به دین اسلام دعوت کرده است.

این عمل ماکسنس باتی اعضای حزب مارین لو پن و حزب ضد مهاجرت را به حدی شوکه ساخت که عضویت باتی را در این حزب به حالت تعلیق اعلام کردند.

سیاست‌مدار ۲۲ ساله فرانسوی در مورد گرویدنش به اسلام گفت: “من بعد از واقعه‌ی یازدهم سپتامبر با دین اسلام آشنا شدم و گزارش‌های مختلف در این مورد (۱۱ سپتامبر) همیشه برایم مشکوک و سوال برانگیز بود. در اوایل سال جاری، هنگام مبارزات انتخاباتی‌ام با یکی از امامان محلی ملاقات کردم و بعد از دیدارها و گفتگوهای طولانی با او، دین اسلام را برگزیدم.”

باتی در ادامه گفت: “من یک مسیحی کاتولیک بودم، بارها کتاب انجیل را خواندم و با تناقضات زیادی مواجه شدم. اما با خواندن قرآن، دریافتم که دین اسلام یک دین جامع و کامل است.”

وی افزود: “تلاش خواهم کرد تا از دین اسلام دربرابر تبلیغات ضد اسلامی دفاع کنم. شاید برخی از کسانی که به من رای داده اند از تصمیم من ناراضی باشند، اما من آماده ام برای شان توضیح دهم که یکی از ویژگی‌های دین اسلام متحد کردن زنان و مردان سراسر جهان است.”

«جردن باردلا» دبیر حزب محلی فرانسه گفت: “دین یک انتخاب شخصی است و نباید وارد حوزه‌ی سیاست شود، ویدیویی تبلیغی دین اسلام که ماکسنس باتی برای اعضای حزب فرستاد به هیچ وجه قابل قبول نیست.”

گفتنیست که ماکسنس باتی نخستین سیاستمدار راست‌گرا نیست که به دین اسلام مشرف می‌شود، در سال ۲۰۱۳م «آرنولد ون درون» سیاست‌مدار هلندی و عضو حزب راست افراطی آزادی نیز مسلمان شده بود.

ترجمه عبدالوکیل نیکزاد

منبع: آن اسلام