بایگانی شهریور ۱۳۹۴ :: فرامرز میرشکار مبارکه

فرامرز میرشکار مبارکه

۳۰ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

نماز صبح

وقت فضیلت نماز صبح: وقت فضیلت نماز صبح از اذان صبح تا بیست و یک دقیقه بعد از اذان صبح ادامه دارد.

نماز ظهر

وقت اختصاصی نماز ظهر: از اول اذان ظهر به مقدار یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر، وقت اختصاصی نماز ظهر می باشد. در این زمان خواندن نماز عصر جایز نیست.

وقت فضیلت نماز ظهر: وقت فضیلت نماز ظهر از اذان ظهر تا یک ساعت و چهل دقیقه بعد از اذان ظهر ادامه دارد.

نماز عصر

وقت اختصاصی نماز عصر: در آخر وقت نماز عصر، نزدیک به مغرب، به مقدار خواندن یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر، وقت اخصاصی نماز عصر می باشد. در این زمان خواندن نماز ظهر جایز نیست.

وقت فضیلت نماز عصر: وقت فضیلت نماز عصر دو ساعت و پنجاه دقیقه بعد از اذان ظهر شروع می شود و تا چهل و دو دقیقه ادامه دارد.

نماز مغرب

وقت اختصاصی نماز مغرب: از اول وقت مغرب به مقدار خواندن یک نماز سه رکعتی، وقت اختصاصی نماز مغرب است. خواندن نماز عشاء در این زمان مخصوص جایز نیست.

وقت فضیلت نماز مغرب: وقت فضیلت نماز مغرب از اذان مغرب تا پنجاه و یک دقیقه ادامه دارد.

نماز عشا

وقت اختصاصی نماز عشا: به اندازه خواندن یک نماز چهار رکعتی برای غیر مسافر و یک نماز دو رکعتی برای مسافر در آخر وقت نماز عشا(نصف شب)، وقت اختصاصی نماز عشا است.[2]

وقت فضیلت نماز عشا: وقت فضیلت نماز عشا، پنجاه و یک دقیقه بعد از اذان مغرب شروع می شود و تا سه ساعت و ده دقیقه ادامه دارد.

وی از بزرگان نامی دنیا و افتخارات منطقه دیلمان است و نام پدرش اسیدای دیلمی که احتمالا از متدینین به دین نصاری بوده و در حدود600 سال قبل از اسلام می زیسته است. یوحنای دیلمی از شاگردان عیسی بن مریم علیه السلام و از حواریون آن حضرت بوده و کسی است که یکی از اناجیل نصاری به او منسوب است. و او کسی است که ذکر پیامبر خاتم محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلّم واهل بیتش علیهم السلام نزد وی بوده و امت عیسی را بشارت به آمدن خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله و سلّم می داده است. محبوب ترین مردم نزد حضرت عیسی علیه السلام بود و امام هشتم علیه السلام از وی در آن مناظره ای که با جاثلیق نصرانی در مجلس مامون عباسی داشتند تعبیر به(عدل مقدم) می کند یعنی عادلی که نزدیک ترین مردم به عیسی علیه السلام بوده است. این روایت در کتاب عیون اخبارالرضا ذکر شده است و ما عین عبارت آن را ذکر می کنیم:

حضرت علی علیه السلام خطاب به فرزند گرامیشان در نامه 31 نهج البلاغه فرموده ا ند: « قضایای گذشته را چراغ راه آینده کن واز رهگذر گذشته به آینده استدلال کن، چه حوادث عالم شبیه یکدیگرند و وقتی در گذشته حادثه ایی اتفاق افتاده باشد شبیه آن در آینده نیز اتفاق خواهد افتاد اگر در گذشته دقّت کنی می توانی از آن عبرت بگیری.»

چه زیبا گفت استادشهیدمرتضی مطهری که:عجیب این است که نهج البلاغه در دیار خودش، در میان شیعیان علی، در حوزه های علمیه شیعه «غریب» و «تنها» است هم چنان که خود علی غریب و تنهاست. بدیهی است که اگر محتویات کتابی و یا اندیشه ها و احساسات و عواطف شخصی با دنیای روحی مردمی سازگار نباشد، این کتاب و یا آن شخص عملاً تنها و بیگانه می ماند هر چند نامشان با هزاران تجلیل و تعظیم برده شود. باید اعتراف کنیم که با نهج البلاغه بیگانه ایم؛ دنیای روحی ای که برای خود ساخته ایم دنیای دیگری است غیر از دنیای نهج البلاغه.

ب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ملاقات روز یکشنبه خود با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، از عملکرد این نهاد در رابطه با برنامه هسته‌ای ایران ابراز ناخرسندی کرده و از جمله درباره نقش آژانس در دسترسی تروریست‌های صهیونیستی به اطلاعات دانشمندان ایرانی انتقاد کردند. آمانو در پاسخ به این انتقادها، هرگونه دخالت آژانس در این مورد را رد کرد و با تصریح بر این نکته که این ترورها هیچ ارتباطی با آژانس نداشته است،‌ خواستار ارائه اطلاعات در این زمینه شد.

پیرو این درخواست آمانو، سید یاسر جبرائیلی معاون پژوهش و آموزش خبرگزاری فارس طی نامه‌ای کتاب «شلیک به دانش» را که به صورت مستند به چرایی و چگونگی ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از جمله رابطه آژانس با این ترورها می‌پردازد، برای مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ارسال کرد.

A clever person solves a problem. A wise person avoids it

باهوش مسئله را حل می کند. خردمند از ایجادآن مسئله جلوگیری می کند.

آلبرت اینشتین (Albert Einstein)

فرامرزمیرشکار:

سرگردان باشیدتاسرازجایی در آورید این بهتر است از درجازدن وحرکت نکردن...

تاسرازلاک خودبیرون نیاورید هیچ خورشیدانرژی بخشی چشمان شمارا نوازش نخواهد کرد... 

دوست داردیار این آشفتگی

کوشش بیهوده به از خفتگی

تا توانی می تراش ومی خراش

تا دم آخر دمی فارغ مباش...


آیاهیچکس می تواند درفرداهم کارکند؟

 جواب درابتدا  منفی است ،انسان هیچ زمانی به غیراز اکنون ندارد اما افرادی هستند که در فردا هم کارمی کنند آنها کسانی هستندکه هدف وبرنامه ریزی دارند ، هدف ، آوردن روح آینده درزمان حال است وبرنامه ریزی ، حرکت در آینده... مردمی که هدف وبرنامه ریزی ندارند مردگان آینده هستند...

فرامرزمیرشکار


معلمی با جعبه‌ای در دست وارد کلاس شد و جعبه را روی میز گذاشت. بدون هیچ کلمه‌ای، یک ظرف شیشه‌ای بزرگ و چند سنگ بزرگ از داخل جعبه برداشت و تا جایی که ظرف گنجایش داشت سنگ بزرگ داخل ظرف گذاشت.

سپس از شاگردان خود پرسید: آیا این ظرف پر است؟

همه شاگردان گفتند: بله.

سپس معلم مقداری سنگ‌ریزه از داخل جعبه برداشت و آنها را به داخل ظرف ریخت و ظرف را به آرامی تکان داد. سنگ‌ریزه‌ها در بین مناطق باز بین سنگ های بزرگ قرار گرفتند. این کار را تکرار کرد تا دیگر سنگ‌ریزه‌ای جا نشود.

دوباره از شاگردان پرسید: آیا ظرف پر است؟

شاگردان با تعجب گفتند: بله.

دوباره معلم ظرفی از شن را از داخل جعبه بیرون آورد و داخل ظرف شیشه ای ریخت و ماسه‌ها همه جاهای خالی را پر کردند.

معلم یکبار دیگر پرسید: آیا ظرف پر است؟ و شاگردان یکصدا گفتند: بله.

معلم یک بطری آب از داخل جعبه بیرون آورد و روی همه محتویات داخل ظرف شیشه‌ای خالی کرد و گفت: حالا ظرف پر است.

سپس پرسید: می‌دانید مفهوم این نمایش چیست؟

و گفت: این شیشه و محتویات آن نمایی از زندگی شماست. اگر سنگ های بزرگ را اول نگذارید، هیچ وقت فرصت پرداختن به آن ها را نخواهید یافت. سنگهای بزرگ مهم‌ترین چیزها در زندگی شما هستند؛ خدایتان، خانواده‌تان، فرزندانتان، سلامتی‌تان، دوستانتان و مهم‌ترین علایق‌تان. چیزهایی که اگر همه چیزهای دیگر نباشند ولی این‌ها باقی بمانند، باز زندگی‌تان پای برجا خواهد بود. به یاد داشته باشید که ابتدا این سنگ ها ی بزرگ را بگذارید، در غیر این صورت هیچ گاه به آنها دست نخواهید یافت. اما سنگ‌ریزه‌ها سایر چیزهای قابل اهمیت هستند مثل تحصیل، کار، خانه و ماشین‌. شن‌ها هم سایر چیزها هستند؛ مسایل خیلی ساده.

معلم ادامه داد: اگر با کارهای کوچک (شن و آب) خود را خسته کنید، زندگی خود را با کارهای کوچکی که اهمیت زیادی ندارند پر می کنید و هیچ گاه وقت کافی و مفید برای کارهای بزرگ و مهم (سنگ های بزرگ) نخواهید داشت. اول سنگ‌های بزرگ را در نظر داشته باشید، چیزهایی که واقعاً برایتان اهمیت دارند.

آرمان، بدون عمل خیالی باطل است. عمل، بدون آرمان کابوس است.

ضرب المثل ژاپنی

همه کارها به چهار دسته تقسیم می شوند:
مهم و فوری
مهم و غیر فوری
غیر مهم و فوری
غیر مهم و غیر فوری
تفاوت انسان های موفق و غیر موفق، در انجام کارهای مهم و غیر فوری است.
استفان کاوی

مگرساقی به جز ساقی که بودی؟؟؟

که ناداده شرابم غم زدودی!!!

هنوزم جام خشکم برسردست

به آسانی ، مرا از من ربودی!!!


16شهریور94-اصفهان

آتش و آب و آبرو با هم
هر سه گشتند در سفر، همپا

عهد کردند هر یکى گم شد. 
با نشانى ز خود  شود پیدا

گفت آتش به هر کجا دود است
میتوان یافتن. مرا آنجا

آب گفتا. نشان من پیداست. 
هر کجا باغ هست و سبزه بیا

آبرو رفت و گوشه اى بگرفت. 
گریه سر داد گریه اى غم زا

آتش آن حال دید و حیران شد. 
آب. در لرزه شد. ز سر تا پا

گفتش آتش. که گریه ى تو ز چیست ؟
آب گفتا. بگو نشانه   چو ما

آبرو لحظه اى به خویش آمد
دیدگان پاک کرد و داد ندا

گفت. محکم مرا نگه دارید
گر شوم گُم نمیشوم پیدا
...

یادداشتهای چندسطری:

1-وقتی پژو و رنو حتی دربین صدبرندبرتر خودروی جهان نیستند چرا اینقدراصراربرتحمیل آن برمردم ایران؟؟؟

2-وقتی مشارکت با این دوکشور باعث انتقال تکنولوژی خودرو به کشور نشده وبایک تحریم همه چیزفرو می ریزد چرابازهم اصراربرمشارکت بااین دو شرکت؟؟؟

3-اگرهنرشرکتهای خودروسازی فقط مونتاژ است چرا بخش خصوصی از آن محروم است ودولت ومردم بایداین همه تاوان هنرمونتاژ توسط دولت رابپردازند؟؟؟

فرامرزمیرشکارمبارکه-شانزدهم شهریور94

برگرفته ازقواعدتفسیرقران کریم -محمدسلطانی

یکی از برادران فیلمبردار در جماران می گوید: وقتی امام خمینی ره از بیمارستان قلب به منزلشان آمدند، برای فیلمبرداری به اتاقشان رفتم. آن روز پسر کوچکم همراهم آمده بود. قبلاً به او گفته بودم که توی اتاق باید ساکت باشی و شلوغ نکنی. من مشغول فیلمبرداری شدم و پسرم هم مشغول بازی شد. دیدم خیلی سر و صدا راه انداخته. او را صدا زدم و با عصبانیت گفتم: «مگر قرار نبود سر و صدا نکنی؟ مگر نمی دانی امام مریض هستند؟»

امام که حرفهای مرا شنیدند، به آرامی به من گفتند: «به بچه کاری نداشته باش، بچه ها آرامش قلب من هستند ...» از طرف امام شرمنده شدم. دیدم امام چه علاقه ای به بچه ها دارند و نمی توانند ناراحتی بچه ها را ببینند.

دوستی می گفت:
به سمیناری دعوت شدم که در ورودی, به هر یک از مدعوین بادکنکی می دادند!
سخنران بعد ازخوشامدگویی از حاضرین که ۵۰نفر بودند,تقاضا کرد با ماژیک اسم خود را روی بادکنک نوشته و آن را در اطاقی که سمت راست سالن بود بگذارند و خود در سمت چپ جمع شوند.
سپس از آنها خواست ظرف ۵دقیقه به اطاق بادکنکها رفته و بادکنک نام خود رابیاورد.
من به همراه سایرین دیوانه وار, به جستجو پرداختیم,همدیگر را هل می دادیم و زمین می خوردیم و هرج و مرجی به راه افتاده بود,تماشایی...
مهلت ۵دقیقه با۵دقیقه اضافی به پایان رسید,اما هیچکس نتوانست بادکنک خود را بیابد.
این بار سخنران,همگان را به آرامش دعوت و پیشنهاد کرد,هرکس بادکنکی رابردارد و آن را به صاحبش بدهد!بدین ترتیب کمتر از ۵دقیقه همه به بادکنک خود دست یافتند.
سخنران ادامه داد:
این اتفاقی است که هر روز در زندگی ما می افتد,دیوانه وار در جستجوی سعادت خویش به این سو و آن سو چنگ می اندازیم و نمی دانیم:
***سعادت ما در سعادت و مسرت دیگران است***
به یک دست سعادت آنها را بدهید و سعادت خود را از دست دیگر بگیرید...
و آیا...هدف از خلقت انسان,چیزی جز این بوده است؟؟؟؟؟؟؟؟
به همت  فرامرزمیرشکار ،دبیرآموزش وپرورش و رئیس وقت اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان مبارکه سایت مفاخر وفرهیختگان شهرستان مبارکه وبا هدف معرفی مفاخر قدیم وفرهیختگان معاصرصاحب اثر راه اندازی شد .
علاقمندان جهت بازدید از این سایت به آدرس اینترنتی :www.mobarakehcity.ir مراجعه فرمایند.

شیخ ابی سعید ابی الخیر را گفتند 
فلان کس بر روی آب می رود.
شیخ گفت: «سهل است، وزغی و صعوه ای بر روی آب می برود.
شیخ را گفتند: فلان کس در هوا می پرد.
شیخ گفت: «زغنی و مگسی نیز در هوا بپرد.
او را گفتند: فلان کس در یک لحظه از شهری به شهری می برود.
شیخ گفت: «شیطان نیز در یک نفس از مشرق به مغرب می شود.
 این چنین چیزها را بس قیمتی نیست.
مرد آن بود که در میان خلق بنشیند و برخیزد و بجنبد 
و با خلق داد و ستد کند و با خلق درآمیزد 
و یک لحظه از خدا غافل نباشد».
«انما ولیکم الله و رسوله و الذین آمنوا الذین یقیمون الصلوة و یؤتون الزکوة و هم راکعون
و من یتول الله و رسوله و الذین آمنوا فان حزب الله هم الغالبون‏».
«این است و جز این نیست که ولى شما خداست و رسول خدا و کسانى که ایمان آورده،
 اقامه نماز مى‏کنند، و در حال رکوع اداء زکات مى‏نمایند.
و هر کس که ولایت‏خدا و رسول خدا و مؤمنان را بپذیرد،
 پس حقا، حزب خدا غلبه کنندگانند».

آیه 55 و 56، سوره مائده


ظل السلطان ،عبدالحسین میرشکار مبارکه را که از آزادگان وشحاعان روز گار خودو محافظ جان مردم مبارکه بود وزندگی خود به شکار می گذراند را گفت: بیا تا این قریه ی مبارکه راتمام به نام تو کنم...

عبدالحسین گفت: مرابه آن احتیاجی نیست ، تفنگی دارم وزندگی خود را با آن می گذرانم ومرا کفایت است.

ظل السلطان گفت : بیا تا تورا تفنگی نیکو دهم.

 عبدالحسین گفت: مرا همین تفنگ بسیار نیکوست...

:سعدی در بیان حکایتی می گوید
موسی علیه السلام ، درویشی را دید از برهنگی به ریگ اندر شده.
گفت: ای موسی! دعا کن تا خدا عزوجل مرا کفافی دهد که از بی طاقتی به جان آمدم.
 موسی دعا کرد و برفت.
پس از چند روز که از مناجات باز آمد، مرد را دید گرفتار و خلقی انبوه برو گرد آمده.
گفت: این چه حالت است؟ 
گفتند: خمر خورده و عربده کرده و کسی را کشته. اکنون به قصاص فرموده اند.
«وَلَوْ بَسَطَ اللّه ُ الرِّزْقَ لِعِبادِهِ لَبَغَوَ فِی الاَْرْضِ؛
 اگر خداوند درِ هر نوع روزی را بر بندگانش می گشود، در زمین ستم پیشه می کردند».
 (شورا:27)
موسی علیه السلام ، به حکمت جهان آفرین اقرار کرد و از تجاسر خویش استغفار.
آن کس که توانگرت نمی گرداند او مصلحت تو بهتر از تو داند
حکیمی را ناسزا گفتند. او هیچ جوابی نداد. 
حکیم را گفتند: ای حکیم، از چه روی جوابی ندادی؟
حکیم گفت: «از آن روی که در جنگی داخل نمی شوم که برنده آن بدتر از بازنده آن است».
پیام قرآنی:
وَ اِذَا خَاطَبَهُمُ الْجاهِلُون قالُوا سَلاما؛
بندگان شایسته چون نادانان با آنها روبه رو می شوند (و سخنان نابخردانه گویند،)
به آنها سلام می گویند (و با بی اعتنایی و بزرگواری می گذرند).
(فرقان: 62)

چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست

که خدمتی به سزا برنیامد از دستم...حافظ

فرامرزمیرشکارمبارکه"شمین"

متولد:1352

کارشناس علوم قرآن وحدیث،کارشناس ارشدمدیریت اموزشی

سوابق اجرایی:

رییس اداره فرهنگ وارشاداسلامی

سرپرست صنعت ،معدن وتجارت

دبیرشورای فرهنگ عمومی

دبیرانجمن کتابخانه های عمومی

رئیس کمسیون نظارت برسازمانهای صنفی

عضوهیات بدوی رسیدگی به تخلفات صنفی(تعزیرات حکومتی )

عضوهیات نظارت شورای نگهبان

مشاوراداره کل فرهنگ وارشاداسلامی

دبیرآموزش وپرورش

دبیرکارگروه صنعت ،معدن وتجارت

مدیریت فرهنگسرا

مسئول آموزش بنیادشهید

مسئول فرهنگی هنری آموزش وپرورش

بازرس ویژه مجلس شورای اسلامی درانتخابات شوراها

سوابق علمی،پژوهشی:

رتبه دوم شعرکشور

نویسنده وشاعر

مشاوربرنامه ریزی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی

همکاری درتولیداطلس فرهنگی استان اصفهان

مشاور رصدقرارگاه جنگ نرم استانداری اصفهان

مدرس قرآن کریم

مدرس دوره های تفسیروزندگی

موسس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبارکه

موسس بیش ازسی کانون فرهنگی هنری درمساجدشهرستان مبارکه

پیگیری تاسیس دفترنشست های فرهنگی درکتابخانه ها وکانون مساجد

موسس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مبارکه(این دبیرخانه درحال حاضربه اداره تبدیل شده است)

موسس انجمن کتابخانه های عمومی شهرکرکوند

موسس انجمن کتابخانه های عمومی زیباشهر

موسس انجمن کتابخانه های عمومی شهرطالخونچه

موسس انجمن کتابخانه های عمومی گرکن جنوبی

موسس خانه ادبیات شهرستان مبارکه(انجمن ادبی استادشهریار)

پیگیری تاسیس کتابخانه عمومی زیباشهر

پیگیری تجهیزوتوسعه کتابخانه عمومی کرکوند

پیگیری تاسیس کتابخانه عمومی صفائیه

پیگیری تاسیس کتابخانه عمومی نکوآباد

پیگیری تاسیس کتابخانه عمومی مستقل درشهردیزیچه

پیگیری توسعه وثبت کتابخانه عمومی قهنویه درنهادکتابخانه های عمومی کشور

ارائه طرح ایجادبخش کودک ونوجوان درکتابخانه های عمومی کشور واجرای موفق طرح درکل کشور

تاسیس بخش کودک ونوجوان کتابخانه عمومی شهرمبارکه

تاسیس بخش کودک ونوجوان کتابخانه عمومی شهرطالخونچه

تاسیس بخش کودک ونوجوان کتابخانه عمومی شهردیزیچه

پیگیری واریز نیم درصداز درآمدهای شهرداری های شهرستان به کتابخانه های عمومی

افزایش بیش از دوبرابری کتابهای کتابخانه های عمومی شهرستان

همکاری درتصویب خریدساختمان اتاق اصناف شهرستان مبارکه

لغو قانون مسافت واحدهای صنفی جهت اخذ پروانه کسب درشهرستان مبارکه

پیگیری خرید دوهزارمترزمین جهت احداث ساختمان اداره فرهنگ وارشاداسلامی مبارکه

همکاری دراختصاص سیصدمیلیون ریال مساعدت وزارت فرهنگ وارشاداسلامی جهت تکمیل مرکز قرانی باقرالعلوم قهنویه

همکاری ومشاوره تشکیل گروه تعزیه منتخب شهرستان مبارکه وکسب رتبه اول استان طی سه سال متوالی

و...

ولی:

در آن زمین که نسیمی وزد ز طره دوست

چه جای دم زدن نافه‌های تاتاریست...->